Kontrasty - DUNIN CZ

MUST HAVE: Kontrasty

Využitie kontrastov v aranžmáne sa stalo trendom, ktorý bude fungovať v každom interiéri, vďaka čomu priestor získava originálny šarm a závan moderny. Zavedenie rôznych farieb či vzorov do nášho bytu mu nepochybne tiež dodáva charakter. Najklasickejšou kombináciou je kombinácia čiernej a bielej, no použitie kontrastných farieb nie je jediným spôsobom, ako oživiť náš byt.

Protiklady sa vraj priťahujú. Interiéry vytvorené na báze kontrastov sú toho najlepším dôkazom. Šikovná kombinácia neutrálnych a intenzívnych farieb, matných a lesklých povrchov či hladkých a vzorovaných textúr prinúti miestnosť sa brániť a zároveň pôsobí štýlovo a mimoriadne atraktívne.

projektyw.jpg
PRØJEKTYW

Svetlé, tlmené interiéry možno prelomiť tmavou farbou, napríklad na jednej zo stien, čo spestrí aranžmán a upúta pozornosť členov domácnosti a ich hostí. Ide však o postup, ktorý si vyžaduje veľkú dávku odvahy, pretože byty väčšinou maľujeme dlho. Ľudia, ktorí sa nechcú dlhšie „zapodievať“, si môžu interiér spestriť kontrastným nábytkom či doplnkami.

Najnovšie aranžmány vychádzajú z jemných a jednorozmerných interiérov. Ich miesto zaujímajú projekty, ktorým dominujú kontrastné farebné a textilné riešenia z tzv “Pazúr” dodáva apartmánom charakter mimoriadneho a originálneho vzhľadu.

Takéto kombinácie tiež spôsobujú zmes architektonických štýlov. Kombinácia chladnej šedej dlažby v kombinácii s drevom a teplou béžovou robí minimalizmus prívetivejším a domáckejším. Kombinácia pestrých farieb so vzorovanou podlahou pomáha dosiahnuť štýl hampton alebo art deco a dva druhy kameňov v kúpeľni s čiernymi alebo chrómovými doplnkami jej dodávajú exkluzívny vzhľad.

Kombinácia kontrastov v interiéroch im dáva výraznosť a modernosť. Medzi dizajnmi dominuje miešanie farieb, textúr a štýlov. Každý si nájde spôsob, ako spestriť svoj interiér. Totálne šialenstvo farieb a vzorov či rozbitie jednotných priestorov kontrastnými doplnkami – kontrasty vám dávajú šancu prejaviť sa a dať interiéru individuálny a intímny charakter.

journey_between_colors.jpg
journey_between_colors
Zavřít