Okrúhle a béžové - DUNIN CZ

MUSÍŠ MAŤ: Okrúhle a béžové

História pokračuje ďalej a ďalej. Najmä pokiaľ ide o históriu interiéru. Oblé tvary, medzi ktoré patria kruhy, oblúky či elipsy, sa opäť objavujú v interiérových a nábytkových trendoch a získavajú si čoraz viac priaznivcov. Jeden takýto prízvuk môže úplne zmeniť dekor našej obývačky, kuchyne alebo kancelárie. A v kombinácii s odtieňmi béžovej dodajú nášmu bytu útulnú atmosféru.
zmienić wystrój naszego salonu, kuchni czy biura. A w połączeniu z odcieniami beżu nadają naszemu mieszkaniu przytulny klimat.

V mnohých priestoroch vládne trend zvaný dekometria, ktorý sa zbavuje hranatosti a zameriava sa na oblé tvary v zemitých tónoch. Dá sa to zistiť pri prehliadaní aktuálnych časopisov o interiérovom dizajne. Krivky vládnu v štýle lámp, zrkadiel a salónika. Objavujú sa aj v architektúre a stavebníctve. Šesťdesiate roky sú špecifickou inšpiráciou pre tvorbu interiérov a nábytku oválneho tvaru. Pre mnohých je retro atmosféra stále kvintesenciou pohodlia a štýlu, no mašle a krivky sa hodia nielen k retro štýlu. Budú tiež dobre fungovať v art deco a mnohých iných interiéroch.

Nábytok na voľný čas v aerodynamických tvaroch je spojený s mäkkosťou a podporuje relaxáciu. Oblé tvary použité pri inom nábytku, ako sú stolíky, komody, skrinky či kuchynské ostrovčeky, dodávajú interiéru priestrannosť a funkčnosť.

Ako odkaz na retro štýl v interiéroch sú použité oblúkové priechody, ktoré v kombinácii so správnymi doplnkami pôsobia štýlovo, no stále útulne. Okrem oblúkov v uličkách môžu byť krivky použité aj v iných interiérových prvkoch, napríklad ako steny oddeľujúce kuchyňu od obývačky alebo sprchový kút od zvyšku kúpeľne. Skvele poslúžia aj ako kombinácia dvoch materiálov alebo odtieňov a ako priehlbiny odhaľujúce poličky na knihy alebo obrázky. Je však potrebné pripomenúť, že oválne tvary nie sú len kruh, ovál alebo elipsa. Môžu to byť aj jemné línie a vlnovky, ktoré napodobňujú rastliny alebo geometrické vzory. Použitie mnohých tvarov umožňuje vyhnúť sa monotónnosti v interiéri.

Interiérovému dizajnu teraz dominujú prírodné materiály a farby a doteraz obľúbenú bielu a sivú nahradila farebná paleta spadajúca do béžovej a hnedej farby. Je však potrebné vysvetliť, že béžová farba môže byť svetlohnedá až žltkastošedá. Napriek tomu, že mnohí dizajnéri a kritici považujú béžovú za farbu, ktorá nie je v interiéroch príliš výrazná, ba niekedy až nudná, nájdu sa aj takí, ktorým bude vďaka univerzálnemu farebnému základu, ktorý ladí s interiérom, dokonalá v mnohých interiéroch. väčšina farieb..

Použitie rôznych odtieňov béžovej v interiéroch im dodáva hĺbku a opticky zväčšuje priestor. Béžová farba umožňuje oddych od prebytku podnetov, preto dobre pôsobí v miestnostiach, kde odpočívame alebo pracujeme a študujeme. Preto stojí za to maľovať béžové steny v spálni, kancelárii alebo miestnosti, kde sa dieťa učí a robí domáce úlohy.

Béžové a podlhovasté vnášajú do interiéru pokoj a harmóniu, ale aj teplo a útulnosť, preto ich považujeme za atmosférickejšie a sme ochotnejší v nich zostať.

Zavřít